Naše garáž – supersporty

Audi R8

Když se řekne “supersport”, mnoho z automobilových nadšenců si vzpomene na automobilku Audi, která kromě vozidel určených do města vyrábí také pekelný model R8. Pokud jste někdy jeli v automobilu rychle, tak věřte, že slovo rychle nabyde v tomto autě naprosto jiného významu. R8 vás doslova pohltí ihned, jakmile se do ní posadíte – sedačky vás obejmou a posed je tak moc nízký, že budete mít strach o svůj zadek, aby se náhodou nedotknul asfaltu. Opravdová legrace však přichází až tehdy, když nastartujete motor.

Nissan GT-R

Ne nadarmo dostalo toto auto přezdívku Godzila. Jeho opravdové já poznáte teprve až za lidskou hranicí řidičkých dovedností, svého strachu a odhodlání. Už od pohledu toto vozidlo nahání hrůzu a budí opravdový respekt. K tomu také přispělo rozšíření o Carbon paket. Zorientovat se mezi spoustou přístrojů, ukazatelů a vstřebání skutečnosti, kde jste se to vlastně ocitli, vám bude chvíli trvat. S jeho nastartováním se vám teprve rozproudí krev, ale po prvním sešlápnutí plynu opět ztuhne.

BMW i8 Coupé

Zpátky do budoucnosti? Určitě jste o tom už někde slyšeli. I to je možné v nové kosmické lodi BMW i8 Coupé. BMW vám nabízí zcela unikátní plug-in hybridní pohon, který se tak často nevidí. Zadní kola pohání zažehový 1,5 litrový tříválec o výkonu 231 koní, zatímco přední kola elektromotor o síle 131 koní. Už při prvním pohledu na tuhle loď se vám rozproudí krev v žilách rychlostí světla. Stejě tak rychle se pohybuje ručička tachometru, když sešlápnete plynový pedál.

Ford Mustang GT Black Edition

Náš Mustang je nafouklý nejen po vzhledové stránce bodykitem o 8 cm z každé strany, ale také po stránce motorové, a to zvýšeným výkonem a točivým momentem. Také díky nové ostřejší spojce je tento Mustang ještě děsivější a k jeho řízení by jsme doporučili k řidičskému průkazu vlastnit i zbrojní.

Ford Mustang GT Roush

Oficiální úprava německou společností Roush Performance, kde se mísí prvky Stage 2 a Stage 3, udělá z Mustangu ještě větší bestii nejen výraznějším aerodynamickým kitem, ale také výkonem. Díky otevřenému krytu sání narostl výkon o několik koní, na čemž mají svou zásluhu také laděné svody s větším průměrem. Díky nim si motor dokáže pořádně zařvat. Dokonce je jeho výfuk kvůli pronikavému zvuku legální pouze v 50 státech světa. Všechny tyto úpravy vám dá pan Mustang svým způsobem hodně pocítit už při prvním rozjezdu a potrápí i ty nejzkušenější.

Subaru WRX STi

Co se každému fanouškovi do aut vybaví při vyřčení slova Subaru? Samozřejmě koncovka WRX STi! Tohle ,,estéíčko“ vás doslova zaskočí hned při prvním rozjezdu, kdy vyzkoušíte jeho nekompromisní surovost. Jak už je známo, tak Subaru patří do světa rallye. O tom vás přesvědčíme i u nás v Mercutcars. Přijďte si zařádit v této bestii a okuste modré monstrum i vy. Jeho jízdní vlastnosti by mu mohl závidět kdejaký sporťák. Díky různým módům se s ním dá jezdit jako s kdejakým hatchbackem, ale jakmile přepnete na Sport Sharp, tak Vám ztuhne krev v žilách.

Ford Focus RS

Jedním z důkazů toho, že v Mercutcars máme i hodnější rychlíky, je právě Focus RS. Na pohled skromný hot-hatch, který ale dovede velmi překvapit.  Přirozeným prostředím těchto 350 koní jsou zejména okrsky a klikaté serpentýny. Za zmínění také stojí motor 2.3 EcoBoost, který prošel speciálním laděním pro tento vůz. Výsledkem je nejvyšší výkon 257 kW (350 koní) a točivý moment 440 Nm, respektive 470 Nm s využitím funkce overboost (dočasné zvýšení plnícího tlaku turbodmychadla při akceleraci). Motor se vyznačuje excelentní odezvou od nejnižších otáček i mohutným zátahem ve středním rozsahu. Ochotně se vytáčí až k omezovači nastavenému na 6800 ot./min.